Archiv 2013


X. ROČNÍK MEZINÁRODNÍ KONFERENCE STUDENTŮ DOKTORSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ V OBORU PEDAGOGIKA

 

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte, abychom Vás jménem Oborové rady doktorského studijního programu Pedagogika a Ústavu pedagogiky a sociálních studií na PdF UP v Olomouci pozvali na X. ROČNÍK MEZINÁRODNÍ KONFERENCE STUDENTŮ DOKTORSKÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ V OBORU PEDAGOGIKA s názvem Aktuální problémy pedagogiky ve výzkumech studentů DSP X. Konference se bude konat dne 27. listopadu 2013 v prostorách PdF UP v Olomouci.  Pozvání k dopolednímu vystoupení v plenárním jednání přijali:

  • prof. PhDr. Eliška Walterová, CSc.: Jazyk pedagogiky;
  • prof. PhDr. Jan Průcha, DrSc.Fenomén „vzdělanost“: Proč se jím pedagogika nezabývá?;
  • doc. Mgr. Miroslav Dopita, Ph.D.: Místo dotazníku v pedagogickém výzkumu.

Odpolední sekce budou tvořeny  na základě tematického zaměření jednotlivých příspěvků. Účastníci konference mohou participovat i na metodologickém semináři, který se uskuteční dne 28. listopadu 2013. Pro letošní ročník jsou připraveny dva semináře: jeden bude probíhat v českém a druhý v anglickém jazyce. Pozvání k vedení seminářů přijali:

  • Mgr. Petr Knecht, Ph.D. (Institut výzkumu školního vzdělávání, Pedagogická fakulta, Masarykova Univerzita): Neetické publikační praktiky aneb Desatero publikačních hříchů výzkumníka (seminář v českém jazyce);
  • dr Paweł Rudnicki (Zakład Pedagogiki Ogólnej, Instytut Pedagogiki,  WNP DSW, Wroclaw, Poland): Pedagogy of of small actions. Education against and despite of the mainstream in a local perspective  (seminář v anglickém jazyce).
     

Podrobné informace, včetně přihlášky, jsou zveřejněny na webových stránkách konference www.pedagogikadsp.cz.

 

Reportáž z konference DSP v regionální televizi zde.

 

Těšíme se na setkání

za organizační tým konference

Mgr. Jana Poláchová Vašťatková, Ph.D.

ÚPSS PdF UP v Olomouci